PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
MS więcej niż OKNA Sp. z o.o.
ul. Portowa 16
76-200 Słupsk
woj. pomorskie, powiat Słupsk

tel. 59 841 08 00
fax 59 841 08 02
info@ms.plwww.ms.pl


Artykuły:
Informacje o firmie
MS więcej niż OKNA jest jednym z liderów wśród polskich producentów okien i drzwi i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku. Firma powstała w 1991 roku, a od 1993 roku produkuje okna. Samodzielna spółka zmieniła się w grupę zrzeszającą 3 wyspecjalizowane firmy ze 100% polskim kapitałem, zatrudniające blisko 500 pracowników.


M&S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o.

Zatrudnia ponad 200 pracowników i zajmuje się przede wszystkim produkcją okien PVC, które stanowią główny udział w obrotach Grupy MS.

Firma produkuje okna PVC w 70% na rynek polski. 30% obrotów Spółki przypada na eksport do Niemiec, Skandynawii, Holandii, Włoch, Hiszpanii oraz Kanady. W ostatnich latach firma pracowała nad zwiększeniem możliwości eksportowych. Stworzono produkty dedykowane na rynki eksportowe oraz narzędzia logistyczne.


Dzisiaj dysponujemy potencjałem do obsługi klientów zagranicznych, a podstawowym celem Spółki jest wzrost obrotów w eksporcie do krajów UE.

M&S Pomorska Fabryka Okien jest w stanie produkować okna w najnowszych technologiach PVC: od wielokomorowych profili 73 mm do tych najbardziej zaawansowanych 92  mm, a także rolet we wszystkich możliwych rozwiązaniach. Główny nacisk kładziemy na termikę, statykę, akustykę oraz design.


Firma posiada własne unikalne rozwiązania technologiczne chronione patentami np. kompozytowe wzmocnienia termiczne dedykowane dla systemu 73 mm oraz najnowsze wzmocnienia SteelPUR® do systemu 92 mm.

Ważnym elementem w strukturze produkcyjnej Grupy MS jest własna produkcja szyb zespolonych oparta o najnowsze technologie termiczne, realizowana na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych. Dzięki temu standardem w oknach PVC produkowanych w Fabryce jest superenergooszczędna szyba dwukomorowa SUPERtermo® o Ug=0.5 W/m² K. Więcej...


Firma posiada także linie do oklejania profili okiennych PVC foliami dekoracyjnymi. Dzisiaj stosujemy ok. 30 różnych folii drewnopodobnych, jednobarwnych ze strukturą oraz specjalnych np. szczotkowane aluminium.

20-sto letnie doświadczenie w produkcji okien PVC pozwala nam oferować najbardziej zaawansowane konstrukcje okienne typu Patio PSK czy HST, a  dzięki stosowanej technologii wklejania szyb, okna o dużych gabarytach.


Produkujemy także cały program drzwi tarasowych na ciepłych niskich progach aluminiowych oraz ciężkie drzwi wejściowe w całej gamie konstrukcji i wypełnień. 

Dla uzupełnienia produktów PVC, Spółka posiada odrębny zakład produkcyjny, który zajmuje się produkcją ślusarki aluminiowej, przede wszystkim drzwi aluminiowych m.in. ogniowych o EI60 i EI90. Realizujemy także duże specjalistyczne zadania jak np. akwaparki.


Dodatkową działalnością Spółki jest produkcja wyrobów z kamieni naturalnych i konglomeratów. Są to przede wszystkim parapety do okien, a także schody i blaty kuchenne.

Firma posiada silną kadrę inżynierską i jest w stanie w krótkim czasie opracować specjalne rozwiązania okienne dla nowych klientów. W branży uznawani jesteśmy za jednego z najbardziej innowacyjnych producentów na rynku.


M&S Okna i Drzwi Sp. z o.o.

Zatrudnia ponad 180 pracowników i zajmuje się produkcją okien i drzwi drewnianych. Prawie 90% obrotów Spółki przypada na eksport, przede wszystkim na rynek UK, Francji i USA. Część produkcji sprzedawana jest oczywiście na rynek niemiecki, a także holenderski i skandynawski.

Firma w swojej ofercie posiada praktycznie wszystkie możliwe rozwiązania okienne oferowane obecnie na świecie od najbardziej popularnych okien w systemach IV68, 80 i 92 mm do skomplikowanych tarasowych drzwi harmonijkowych FS czy HST oraz systemów okiennych dedykowanych ściśle na konkretne rynki i dla konkretnych partnerów handlowych.


Park maszynowy Spółki to wysokozaawansowane technicznie centra obróbcze, automatyczne linie CNC oraz zautomatyzowane lakiernie.

Najważniejszym elementem decydującym o możliwościach rozwoju firmy jest wysokospecjalistyczna kadra pracownicza wzmocniona doświadczoną grupą inżynierów
i technologów.


Firma otwarta jest na nowe wyzwania i nastawiona na rozwój i innowacje. Jesteśmy gotowi do realizacji potrzeb klientów w zakresie tak prostych, jak i bardzo skomplikowanych okien drewnianych, a także w najnowszych technologiach kompozytowych.

Projekt +2000 Sp. z o.o. 

Najmłodsza ze spółek, zatrudnia  80 pracowników i zajmuje się produkcją klejonki z drewna sosnowego do okien. Firma posiada własny tartak w sercu Borów Tucholskich skąd pozyskuje najlepszy surowiec do produkcji okien drewnianych.


Najwyższej jakości drewno sosnowe jest przecierane w tartaku, suszone we własnych suszarniach i sklejane na automatycznych liniach w jakościową klejonkę, która stanowi podstawowy materiał do produkcji dla firmy M&S Okna i Drzwi.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu kadry Spółki oraz wysokiej specjalizacji w technologii klejenia drewna sosnowego do okien Projekt +2000  jest bardzo ważnym elementem dla Grupy MS dając jej niezależność i możliwość rozwoju.


Certyfikat FSC daje nam prawo do podkreślania ekologicznego aspektu produkcji okien z rodzimej sosny. Zostaliśmy docenieni przez   międzynarodową organizację  Forest Stewardship Council A.C. (FSC) - promującą odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Certyfikat potwierdza, że cała nasza produkcja spełnia najwyższe wymagania pod względem ekologii.


Grupa MS współpracuje z najważniejszymi branżowymi jednostkami naukowo-badawczymi - Instytutem Techniki Budowlanej, Instytutem Ceramiki  i Materiałów Budowlanych, Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego,  Dolnośląską Agencją Poszanowania Energii, Związkiem Polskie Okna i Drzwi, Laboratorium Pomiarowo-Badawczym Metalplast Złotów oraz Uniwersytetem w Trondheim i Instytutem Badań nad Stolarką Otworową w Rosenheim. Posiada także własną komórkę badawczo-rozwojową, która opracowała m.in. innowacyjną technologię Wzmocnień Termicznych oraz szybę SUPERtermo o najlepszym dla tego typu produktów współczynniku przenikania ciepła U=0,5 W/m2K. Przewaga technologiczna nad konkurentami zawsze stanowiła priorytet polityki prowadzonej przez MS więcej niż OKNA.


Zarówno jakość oferowanych produktów i usług, jak i rozpiętość palety produktów są bowiem kluczowe do osiągnięcia najważniejszego celu Grupy MS: absolutnej satysfakcji Klienta.

Zapraszamy do współpracy!

 

(17308)