PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-10-08
Twój ogród zimowy, Twój wybór!
Zakup szkła z przeznaczeniem na ogród zimowy to poważna decyzja, która w zależności od wielkości, jakości i projektu obiektu może być sporą inwestycją.

Saint-Gobain Building Glass Polska
ul. Szklanych Domów 1
42-530 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 40 00
fax 32 295 41 08
www.saint-gobain-glass.com

» więcej o firmie

Stwórz płynne połączenie wnętrz ze światem zewnętrznym

Zakup szkła z przeznaczeniem na ogród zimowy to poważna decyzja, która w zależności od wielkości, jakości i projektu obiektu może być sporą inwestycją. Innymi istotnymi kwestiami są oczywiście styl, wygląd i komfort -  i tutaj wybór szkła ma kolosalne znaczenie. Przecież Twój ogród zimowy musi pięknie wyglądać i  być dostosowany do Twoich potrzeb.

Otwarcie pokoju dziennego na ogród to rozwiązanie często bardzo proste do zrealizowania. Ogród zimowy to dodatkowa przestrzeń mieszkalna, wizualnie otwarta na środowisko zewnętrzne. Szkło zastosowane przy budowie ogrodu zimowego może również mieć korzystny wpływ na parametry energetyczne budynku poprzez wychwytywanie energii słonecznej i zapewnianie dodatkowego ciepła podczas chłodniejszych miesięcy.

Niemniej podejmując decyzję o budowie ogrodu zimowego, wiele osób skupia się na kwestiach estetycznych, na samej jego konstrukcji i kształcie oraz na sposobie, w jakim wzbogaci architekturę domu, natomiast stanowczo mniej czasu poświęca się wyborowi samego szkła.

Wybór szkła na dach i ściany ogrodu zimowego ma ogromny wpływ na ogólny klimat i komfort ogrodu zimowego. Będzie to prawdopodobnie najważniejsza decyzja do podjęcia w tego typu projekcie. Dzięki naszej szerokiej gamie rozwiązań wykorzystujących wysoko wydajne szkło przeznaczone do oranżerii i ogrodów zimowych, dokonanie właściwego wyboru będzie o wiele łatwiejsze.

Nasza gama szkła do pokrycia ogrodu zimowego oferuje rozwiązania z korzystnymi parametrami izolacyjności cieplnej, ochrony przeciwsłonecznej, dźwiękoszczelności,  w interesujących odcieniach i o atrakcyjnym wyglądzie, chroniące prywatność, ze szkła samoczyszczącego, a nawet przeciwwłamaniowego. Każdy odcień szkła ma własną kombinację właściwości ochrony przeciwsłonecznej i redukcji odblasku, jak również swój własny, niepowtarzalny charakter, dostosowany do Twoich potrzeb.

Jak wybrać odpowiednie szkło do ogrodu zimowego?

To zależy od Twoich potrzeb.

Komfort cieplny

Minimalnym standardem zapewniającym komfort cieplny i oszczędność energii jest szkło o podwyższonych właściwości izolacyjności cieplnej. Zimą poprawia komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń minimalizując zjawisko tzw. zimnych ścian i chroni konstrukcję, obniżając skraplanie wewnętrzne. Takie szkło doskonale sprawdza się w słoneczne dni. Jest dodatkowo wyposażone w funkcję ochrony przeciwsłonecznej, dzięki czemu obniża zysk ciepła, a jednocześnie przepuszcza do wewnątrz dużo naturalnego, choć złagodzonego, przefiltrowanego  światła.

Dzięki zastosowaniu szkła łączącego w sobie funkcję izolacyjności cieplnej z ochroną przeciwsłoneczną nasz ogród zimowy nie będzie przypominał cieplarni bioklimatycznej, a jednocześnie nie będzie narażony na przegrzanie i odblaski. Ze względu na duże powierzchnie szklenia, ogrody zimowe przyjmują duże ilości światła dziennego i energii słonecznej.

Utrzymuj przyjemną temperaturę w swoim ogrodzie zimowym o każdej porze roku.

Dla przykładu, do budowy fasad o niskim poziomie nasłonecznienia (północnych lub wschodnich) można użyć szkła bez właściwości ochrony przeciwsłonecznej, szczególnie jeśli ogród zimowy znajduje się w chłodnej lub umiarkowanej strefie klimatycznej.

Z drugiej zaś strony, w fasadach zwróconych ku południu lub zachodowi, szczególnie w gorących regionach świata, lepszym pomysłem jest zastosowanie szkła o obniżonej przepuszczalności energii słonecznej, np. SGG PLANISTAR SUN, czy nawet SGG COOL-LITE XTREME 60/28 w przypadkach dużego nasłonecznienia.

Komfort termiczny dzięki dyskretnemu, lecz wydajnemu oddawaniu ciepła.

Szkło SGG EGLAS zastosowane w fasadach to dodatkowe lub główne źródło ciepła, szczególnie dobrze nadające się do zastosowania w ogrodach zimowych.

EGLAS można w niemal zupełnie niewidoczny sposób wbudować w ramy okienne, uzyskując bardzo przyjemne ciepło (natychmiast, bez przeciągów, bez unoszących się drobinek kurzu).

Szyby o dużych powierzchniach dostarczają pomieszczeniu łagodnego i równomiernie rozmieszczonego ciepła.

Kolejną korzyścią płynącą z zastosowania szkła SGG EGLAS jest oszczędność miejsca. Nie ma potrzeby montowania dużych grzejników w podłodze  czy przy ścianach ogrodu zimowego. Ponadto system jest bezpośrednio podłączony do źródła zasilania, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania nieatrakcyjnych, masywnych transformatorów. 

Oczywiście, ogród zimowy lub oranżeria mogą być też miejscem wtargnięcia do domu przez włamywaczy. Nasze szkło laminowane chroni przed włamaniem poprzez znaczne opóźnienie stłuczenia szkła, które jest skuteczną i odstraszającą przeszkodą w przypadku jakichkolwiek prób włamania. Zastosowanie szkła laminowanego to również lepsza ochrona przez hałasem z zewnątrz.

I wreszcie mycie szkła zastosowanego w ogrodzie zimowym może być trudne i długotrwałe. Dzięki BIOCLEAN możesz poświęcić więcej czasu na odpoczynek i podziwianie widoków, a nie na mycie okien!

To szkło, dzięki któremu Twój ogród zimowy będzie taki, jaki sobie wymarzysz!

Jeśli zastanawiasz się nad przydatnością ogrodu zimowego w przyszłości i pracą niezbędną na jego utrzymanie, pamiętaj, że to szkło naprawdę robi różnicę, dzięki której ogród zimowy wzbogaci Twój dom, podnosząc również jego wartość.

źródło: Saint-Gobain