PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-03-31
„Witaj słońce, żegnaj brudzie”, czyli o zaletach szkła Pilkington Activ SunShade™
Szkło Pilkington Activ SunShadeTM to obustronnie powlekane szkło łączące właściwości samoczyszczące i przeciwsłoneczne.

Pilkington IGP Sp. z o.o.
ul. Wołoska 18
02-675 Warszawa

tel. 22 548 75 01
fax 22 548 75 55
igp@pl.nsg.com
www.pilkington.pl

» więcej o firmie

Wczesna wiosna to nie tylko zapowiedź coraz bardziej słonecznych dni, ale również sezon gruntownych porządków. W tym okresie warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania wokół nas, które pozwolą oszczędzać czas i energię. W świecie szklanych produktów optymalnym rozwiązaniem może być przeciwsłoneczne szkło samoczyszczące Pilkington Activ SunShadeTM, które ograniczy do minimum konieczność mycia okien a jednocześnie zapewni ochronę przed słońcem.

Utrzymanie w czystości trudno dostępnych przeszkleń, takich jak okna dachowe, świetliki, ściany i dachy oranżerii to kłopotliwa i pracochłonna czynność. Z kolei częste mycie dużych przeszklonych powierzchni generuje znaczne koszty związane ze zużyciem wody i środków czystości. Tymczasem szkło samoczyszczące pozwala zachować okna w czystości na bardzo długo, wykorzystując do tego siły natury tj. światło dzienne i deszcz. Tam gdzie oprócz czystości przeszkleń istotne znaczenie ma zapewnienie komfortu cieplnego pomieszczeń, optymalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie przeciwsłonecznego szkła samoczyszczącego Pilkington Activ SunShadeTM. Jest to obustronnie powlekane szkło z powłoką samoczyszczącą Pilkington ActivTM od zewnątrz i powłoką przeciwsłoneczną Pilkington SunShadeTM od wewnątrz. W asortymencie produktów marki Pilkington dostępne są dwie wersje tego szkła: Pilkington Activ SunShadeTM Neutral (na substracie ze szkła Pilkington OptifloatTM Clear) i Pilkington Activ SunShadeTM Blue (na substracie ze szkła barwionego w masie Pilkington Arctic BlueTM). Przeciwsłoneczne szkło samoczyszczące przeznaczone jest do stosowania zarówno w wielkoformatowych przeszkleniach, jak i w przeszkleniach przydomowych oranżerii. W każdym zastosowaniu gwarantuje czystość przeszkleń, optymalną temperaturę pomieszczeń i dobre doświetlenie wnętrz.


fot. Pilkington

Czystość i ochrona przeciwsłoneczna idą w parze

Szkło Pilkington Activ SunShadeTM to produkt z kategorii „dwa w jednym", czyli obustronnie powlekane szkło łączące właściwości samoczyszczące i przeciwsłoneczne. Skąd się biorą te pierwsze, czyli jak to się dzieje, że szkło Pilkington ActivTM praktycznie nie wymaga czyszczenia? Tajemnica tego szkła tkwi w mikroskopijnie cienkiej powłoce z dwutlenku tytanu naniesionej na zewnętrzną powierzchnię szkła. Powłoka ta charakteryzuje się podwójnym działaniem. Po pierwsze, pod wpływem promieniowania ultrafioletowego na szybie zachodzi proces fotokatalizy, który powoduje rozkładanie zanieczyszczeń organicznych. Po drugie, hydrofilowe właściwości powłoki sprawiają, że woda deszczowa rozpływa się po jej powierzchni równą warstwą, zmywając uwolnione zanieczyszczenia i pozostałe zabrudzenia. Dodatkowo, powierzchnia szkła samoczyszczącego wysycha znacznie szybciej, w porównaniu z tradycyjnym szkłem, i nie pozostawia na szybie nieestetycznych zacieków. Z kolei powłoka przeciwsłoneczna Pilkington SunShadeTM pomaga utrzymać niższą temperaturę we wnętrzach, zapobiegając ich przegrzewaniu dzięki redukcji przepuszczalności energii słonecznej przy zachowaniu odpowiedniej przepuszczalności światła.

Przeciwsłoneczne szkło samoczyszczące Pilkington Activ SunShadeTM można łączyć w szybach zespolonych z innymi rodzajami szkła dla zapewnienia dodatkowych korzyści w zakresie izolacyjności cieplnej, redukcji hałasu, czy bezpieczeństwa. Optymalne właściwości samoczyszczące i wysoką izolacyjność cieplną gwarantuje zespolenie szkła Pilkington Activ SunShadeTM z niskoemisyjnym szkłem Pilkington K GlassTM lub Pilkington OptithermTM. Wykorzystanie szkła w wersji hartowanej i laminowanej dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo użytkowania.

Szkło w ogrodzie i nie tylko

Przeciwsłoneczne szkło samoczyszczące marki Pilkington w obydwu wersjach tj. Pilkington Activ SunShadeTM Neutral i Pilkington Activ SunShadeTM Blue jest przeznaczone m.in. do stosowania w ogrodach zimowych. Neutralna barwa szkła Pilkington Activ SunShadeTM Neutral w świetle przepuszczonym i odbitym sprawia, że sprawdzi się ono w przeszklonych ścianach ogrodów zimowych, gdzie odpowiednie doświetlenie oraz niezbyt wysoka temperatura sprzyjają pielęgnacji roślin, zapewniając dobry widok na ogród przez cały rok. W przypadku jeszcze mocniej nasłonecznionych dachów ogrodów zimowych dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie ciemniejszego szkła Pilkington Activ SunShadeTM Blue. Poza ogrodami zimowymi, przeciwsłoneczne szkło samoczyszczące doskonale sprawdza się też w innych zastosowaniach zewnętrznych, takich jak okna, oszklone fasady, atria i szklane dachy.

Zielona" i czysta perspektywa

Wykorzystanie szkła samoczyszczącego w szklanych elewacjach domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych, czy obiektów komercyjnych nie tylko przynosi korzyści użytkownikom, ale jest również korzystne dla środowiska naturalnego.

„Zastosowanie szkła samoczyszczącego w przeszkleniach nowoczesnych obiektów budowlanych, redukuje poziom zużycia wody z sieci wodociągowej oraz zmniejsza potrzebę stosowania chemicznych środków czyszczących, które ze względu na swoją toksyczność nie pozostają bez wpływu na stan środowiska naturalnego" - mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej na Europę w NSG Group, właścicielu marki Pilkington. „Niezależna brytyjska organizacja Building Research Establishment, oceniająca oddziaływanie inwestycji na środowisko potwierdziła, że wpływ na środowisko szkła samoczyszczącego jest dziesięciokrotnie niższy niż w przypadku zwykłego szkła float".Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. Powiększone NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych. działając w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Produkcja odbywa się w 29 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w ok. 130 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2013 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,87 miliardów euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 36% zrealizowano w Europie, 23% w Japonii, 15% w Ameryce Północnej, a 26% w pozostałych częściach świata.

źródło: Pilkington