PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-07-25
Od fasady, przez okno po ogród zimowy. Wykorzystanie szkła SGG BIOCLEAN+
Szkło SGG BIOCLEAN+ to szereg korzyści i udogodnień. Zapewnia łatwiejsze mycie, gwarantuje wysoką estetykę i przejrzystość oraz ...

Saint-Gobain Building Glass Polska
ul. Szklanych Domów 1
42-530 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 40 00
fax 32 295 41 08
www.saint-gobain-glass.com

» więcej o firmie

Przeszklone konstrukcje nie stanowią już aranżacyjnych nowinek, ale są spójną częścią współczesnych realizacji architektonicznych. Konstrukcyjne zalety szkła wpływają na jego częste zastosowanie nie tylko w oknach, ale również jako elewacje budynków, dachy, ogrody zimowe, balkony czy barierki ochronne. Poznaj możliwości, jakie oferuje nowe szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+.

SGG BIOCLEAN+ jest najjaśniejszym na rynku szkłem samoczyszczącym. Dzięki jego wysokiej wytrzymałości, inżynierowie i architekci mają jeszcze większe możliwości przy realizacji projektów transparentnych budynków. Chcąc zaprosić światło do wnętrz, niezbędne jest użycie trwałych materiałów o transparentnych właściwościach. SGG BIOCLEAN+ zapewnia czystą powierzchnię szkła, dzięki czemu gwarantuje wyższą przepuszczalność naturalnego światła. Kolejną funkcjonalnością najnowszego szkła samoczyszczącego od Saint-Gobain jest możliwość łączenia go z przeciwsłonecznymi powłokami. Dzięki takiej kombinacji uzyskujemy wysoki poziom transmisji światła połączony z ochroną przeciwsłoneczną budynków. W ofercie znajdziemy zarówno powłoki fasadowe z gamy SGG COOL-LITE SKN, jak i przeznaczone dla budownictwa mieszkaniowego szkła SGG PLANITHERM XN czy SGG PLANISTAR SUN. - W połączeniu z innymi produktami, szkło dostarcza użytkownikom wielu innych zalet. Wśród najważniejszych funkcji warto wyróżnić izolację termiczną i ochronę przeciwsłoneczną, które gwarantują komfortową temperaturę wnętrz, a także dźwiękoszczelność oraz podwyższone bezpieczeństwo - mówi Łukasz Biel, Kierownik Rozwoju Rynku Windows.Dla pojedynczego okna i całej fasady

Szkło jest jednym z najważniejszych elementów okna. Jego jakość i rodzaj ma decydujący wpływ na bilans energetyczny budynku oraz komfort. Umieszczona za zewnętrznej stronie powłoka SGG BIOCLEAN+ ułatwia utrzymanie go w czystości. Dzięki temu stanowi doskonałe rozwiązanie dla budynków mieszkalnych i komercyjnych, zwłaszcza tych ulokowanych w miejscach o dużym zanieczyszczeniu, takich jak miasta czy tereny przemysłowe.

SGG BIOCLEAN+ jest optymalnym rozwiązaniem dla szpitali, galerii handlowych czy budynków biurowych. Dzięki zjawisku fotokatalizy usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni szkła odbywa się przy pomocy promieni UV zawartych w świetle dziennym oraz wody. Zanieczyszczenia słabiej przylegają do szkła, co zapewnia dłuższe utrzymanie ich w czystości.

Niebo nad głową

Coraz częściej architekci decydują się także na realizację przeszkleń dachowych, które są cennym źródłem światła dziennego i pozwalają ograniczyć zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Ponadto stanowią atrakcyjną alternatywę dla dachów z tworzywa sztucznego. W takich konstrukcjach należy wykorzystywać szkło hartowane i szkło laminowane. Wszechstronność szkła SGG BIOCLEAN+ pozwala na takie jego zastosowanie, zapewniając istotną w tym przypadku właściwość samoczyszczącą.

Szklany ogród przez cały rok

Powracające do łask architektów ogrody zimowe z założenia mają zapewnić nam maksymalny dostęp do naturalnego światła, dlatego też te miejsca wypoczynkowe projektowane są jako jasne i przestronne wnętrza, w których wypoczywamy czerpiąc przyjemność z panującego w środku komfortu. Taka przestrzeń wymaga specjalnego rodzaju przeszklenia, które zapewni nam ochronę przed hałasem, termoizolację i odpowiednią przejrzystość szkła przez cały rok. Tu także pomocne okaże się wykorzystanie szkła SGG BIOCLEAN+, które w konstrukcji z SGG COOL-LITE SKN czy SGG PLANISTAR SUN zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz i zapewnia odpowiedni komfort cieplny pomieszczeń. - Taka realizacja niweluje potrzebę użycia energooszczędnych klimatyzatorów lub nieestetycznych żaluzji, umożliwiając jednocześnie wypełnienie światłem dziennym wnętrza i filtrację niekomfortowego dla oczu blasku - mówi Łukasz Biel, Kierownik Rozwoju Rynku Windows.

Szkło SGG BIOCLEAN+ to szereg korzyści i udogodnień. Zapewnia łatwiejsze mycie, gwarantuje wysoką estetykę i przejrzystość oraz jest przyjazne dla środowiska. Dodatkowo łączenie go z innymi produktami zapewnia szerokie możliwości wykorzystania architektonicznego.

Więcej informacji o możliwościach szkła SGG BIOCLEAN+ na stronach: www.saint-gobain-glass.pl oraz www.glassolutions.pl.

źródło: Saint-Gobain