PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń
woj. mazowieckie, powiat grodziski

tel. 46 858 32 00 , 46 858 32 02
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.plwww.schueco.pl


Artykuły:
Informacje o firmie
Misja
Naszym celem jest nie tylko perfekcja i skuteczne realizowanie skomplikowanych zadań. Jest nim także pokazywanie nowych możliwości, inspirowanie do nowych pomysłów lub po prostu budzenie marzeń. W ten sposób zajmujemy się najważniejszymi tematami przyszłości: oszczędnością energii oraz pozyskiwaniem energii - połączonymi z najatrakcyjniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie automatyzacji, bezpieczeństwa i wzornictwa.

Innowacje i ponadczasowe rozwiązania
Siła innowacji tworzy tylko jedną stronę naszego twórczego działania. Po drugiej stronie widoczne jest dla nas to, co dzisiaj często określane jest mianem długotrwałości. My nazywamy to raczej mianem ponadczasowości. Ponadczasowość oznacza nie tylko aspekt twórczy. Oprócz przejrzystego i przemawiającego do wyobraźni wyglądu zewnętrznego chodzi przede wszystkim o to, aby myśleć na wiele lat do przodu. Zapewnienie kompatybilności naszych produktów, długotrwałości oraz odporności na różne czynniki przyczyniają się do tego, że tworzymy wartości, które są określane mianem długowiecznych. Są to czynniki, które już od dawna na całym świecie wytyczają najnowocześniejsze kierunki rozwoju technologii, projektowania wyglądu zewnętrznego, produkcji oraz badań.


Historia
Historia sukcesu firmy Schüco rozpoczyna się w roku 1951 od budowy witryn wystawowych oraz elementów fasadowych z aluminium. Dzięki myśleniu jako o całości, perfekcji oraz sile innowacyjności szybko stworzony został elementarny system budowlany. Po przystąpieniu firmy Schüco w roku 1963 do Otto-Fuchs-Gruppe (Meinerzhagen), rozpoczął się okres rozwoju firmy jako globalnie działającego przedsiębiorstwa.

Globalne przedsiębiorstwo można stworzyć tylko z profesjonalistami.
W latach 70-tych firma Schüco ekspanduje najpierw na zagraniczne rynki europejskie a później staje się pierwszym przedsiębiorstwem swojej branży działającym globalnie. Obecnie zatrudniamy 5.000 pracowników i współpracujemy z 12.000 firm partnerskich w ponad 75 krajach. Stanowimy zespół zaangażowanych konstruktorów, twórców nastawionych na potrzeby klientów, a także wykonawców znanych z najlepszej jakości. Nasz wysoko zmotywowany zespół pracuje niczym niezawodny partner zachowując siłę i szybkość firmy rodzinnej.

Nowoczesne metody zarządzania personelem, permanentna analiza wartości (racjonalizacja), poszukiwanie rozwiązań wyznaczających przyszłość (innowacje) oraz rozszerzanie i dalszy rozwój skutecznych systemów (multiplikacja) zapewniają firmie Schüco sukces od ponad 50-u lat.

W roku 2004 czasopismo "Manager Magazin" wybrało firmę Schüco International KG jako przedsiębiorstwo z najlepszym Image w branży budowlanej. Wyboru dokonano na podstawie ankiety zatytułowanej "Image Profile", wykonanej przez niezależne ośrodki badania opinii publicznej na zlecenie "Manager Magazin", którą rozesłano do 2 500 zarządów oraz osób zarządzających firmami. W ostatnim badaniu firma z Bielefeld nie była jeszcze obecna, jednak gdy pierwszy raz została uwzględniona wystrzeliła pionowo niczym pocisk i zajęła od razu pierwsze miejsce w swojej kategorii. W pierwszej kolejności oceniane były czynniki takie jak orientacja na klienta, jakość produktów, potencjał innowacji oraz skuteczność komunikacji werbalnej.
(19244)