PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-01-27
Pilkington Botanical™ przyspieszy wzrost upraw
NSG Group wprowadza na rynek nową gamę produktów szklanych skoncentrowanych w szczególności na rynku ogrodniczym.

Pilkington IGP Sp. z o.o.
ul. Wołoska 18
02-675 Warszawa

tel. 22 548 75 01
fax 22 548 75 55
igp@pl.nsg.com
www.pilkington.pl

» więcej o firmie

Nowa gama Pilkington BotanicalTM obejmuje rozwiązania szklane, mające na celu przyspieszenie wzrostu upraw lub rozwiązanie problemów, z którymi borykają się ogrodnicy. W ofercie znajdują się produkty już sprawdzone i godne zaufania o trwałych właściwościach jak np. Pilkington OptifloatTM oraz Pilkington OptiwhiteTM a także produkty z innowacyjnymi trwałymi powłokami na szkle.

Optymalizacja światła dostającego się do szklarni ma duże znaczenie w osiąganiu jak największych plonów. Asortyment Pilkington BotanicalTM oferuje produkty, które chronią, a jednocześnie zwiększają transmisję światła.

Aby ocenić i zoptymalizować warunki oświetlenia, ważne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno światło bezpośrednie, jak i światło wpadające pod różnymi kątami padania. NSG Group koncentruje się na utrzymaniu wysokiej hemisferycznej transmisji światła (bardziej dokładny pomiar promieniowania fotosyntetycznie czynnego wpadającego przez szkło) we wszystkich produktach z serii Pilkington BotanicalTM.


Pilkington BotanicalTM stanowi idealne rozwiązanie dla szklarni, oranżerii i ogrodów zimowych. Obejmuje szeroką gamę rozwiązań szklanych przeznaczonych nie tylko do ochrony, ale i wzrostu upraw, z możliwością hartowania, gięcia lub laminowania. Szkło Pilkington OptifloatTM Clear ma już imponującą przepuszczalność światła na poziomie 91%, ale można ją dodatkowo zwiększyć, wybierając szkło Pilkington OptiwhiteTM o niskiej zawartości żelaza lub stosując gamę Pilkington HortiGrowTM, w której zastosowano trwałe powłoki antyrefleksyjne po jednej lub obu stronach szkła zwiększające transmisję światła nawet do 98%.

W oparciu o potrzeby klienta NSG Group dalej poszukuje nowych rozwiązań do tej wszechstronnej gamy produktów. Można również dodać dodatkowe funkcje, takie jak rozpraszanie światła i powłoki, które zapewniają, że szkło pozostaje czystsze przez dłuższy czas między kosztownymi cyklami czyszczenia.

Powłoki i powierzchnie można dopasować w oparciu o określone wymagania. Różnorodny charakter roślin i upraw oraz zmieniający się klimat oznacza, że żadne rozwiązanie nie będzie pasować do wszystkich odmian. Niezależnie od wymagań, NSG Group zachęca hodowców i projektantów do kontaktu, aby można było omówić i wesprzeć potrzeby ich indywidualnego projektu.