PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
Pilkington IGP Sp. z o.o.
ul. Wołoska 18
02-675 Warszawa
woj. mazowieckie, powiat Warszawa

tel. 22 548 75 01
fax 22 548 75 55
igp@pl.nsg.comwww.pilkington.pl


Informacje o firmie
Motto Firmy:

Chcemy być światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych i wysokoefektywnych produktów ze szkła i systemów przeszkleń, przyczyniając się do oszczędności i generowania energii, pracując bezpiecznie i zgodnie z zasadami etyki.

 • Firma założona w 1826 roku, od czerwca 2006 jest częścią Grupy NSG; Koncern jest liderem w światowym przemyśle Szkła Płaskiego.
 • Jeden z największych producentów szkła płaskiego oraz produktów dla przemysłu samochodowego oraz budowlanego.
 • Łączna roczna sprzedaż Grupy NSG wynosi 588.394 mln jenów, tj. ok 4.707 mln euro (dane na koniec roku finansowego - 31 marzec 2010).
 • Grupa posiada prawo własności lub też posiada swoje udziały w 49 liniach produkcji szkła float na pięciu kontynentach.
 • Koncern posiada poszerzoną bazę klientów Działu Produktów z Branży Samochodowej.
 • Firma zatrudnia 28 500 pracowników (dane na koniec roku finansowego - 31 marzec 2010).
 • Proces produkcji szkła jest obecny w 29 krajach.
 • Grupa sprzedaje swoje produkty w ponad 130 krajach. 
 • Technologia Float wynaleziona przez Sir Alastaira Pilkingtona w 1952 roku jest obecnie światowym standardem produkcji najwyższej jakości szkła płaskiego.
 • Jako pierwsza na świecie firma wyprodukowała szkło samoczyszczące Pilkington ActivTM o podwójnym działaniu. 
Pilkington IGP Sp. z o.o.

Producent szyb zespolonych i przetwórca szkła.

Pilkington IGP Sp. z o.o. rozwija się niezwykle dynamicznie od jej powstania w 1990 roku. Dzisiaj posiada 6 Oddziałów na terenie Polski zatrudniając w sezonie ponad 660 pracowników. Firma jest liderem na rynku szyb zespolonych w Polsce, a co czwarte nowo wyprodukowane okno w Polsce posiada szyby wyprodukowane przez Pilkington IGP. Firma oferuje również szkło hartowane, emaliowane, z sitodrukiem oraz przetworzone dla przemysłu budowlanego. Oferta naszej firmy obejmuje wszystkie dostępne w ogólnoświatowej sieci koncernu NSG rodzaje i konfiguracje szkła płaskiego dla budownictwa. Oferuje także przeszklenia elewacyjne wszystkich rodzajów i systemów, szkło niskoemisyjne, bezpieczne, antywłamaniowe, kuloodporne, ognioodporne, wszelkie warianty przeszkleń wewnętrznych, lustra a także wiele innych. Pilkington IGP kontynuuje również sprzedaż hurtową szkła płaskiego. Dzięki przynależności do światowego koncernu ma możliwość wprowadzania na rynek w wyjątkowo krótkim czasie najnowocześniejszych produktów. Pod względem doświadczenia i aktualnych możliwości technologicznych, Pilkington IGP jest zdecydowanym liderem branży, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w składzie grupy partnerów, jak i realizowanych inwestycji (m.in. Atrium Bussiness Centre, Centrum Kontroli Ruch Lotniczego, Cracovia Bussiness Centre, Lubicz Bussiness Centre, Biurowiec Intraco, Polskie Radio, Polska Telewizja, Puławska Financial Centre, Biblioteka UJ Kraków, Bank BRE Katowice i wiele innych). Od 1999 roku Grupa posiada 100% udziałów Pilkington IGP.

Pilkington IGP to nie tylko produkcja szyb zespolonych to również producent stojaków niezbędnych do magazynowania i transportowania szkła. Stojaki projektowane i produkowane są na specjalne zamówienie klientów.

Pilkington IGP jako pierwszy w Polsce producent szyb zespolonych wdrożył systemy ISO 9002 oraz ISO 14001, a także PN N 18001 wszystkie połączone w Zintegrowany System Zarządzania.

Pilkington Polska Sp. z o.o.

Producent szkła płaskiego i laminowanego.

Firma Pilkington Polska jest jednym z największych producentów szkła płaskiego oraz szkła laminowanego. Od 2006 spółka jest częścią międzynarodowego koncernu NSG Group.

Najważniejszą datą w historii firmy to niewątpliwie uruchomienie produkcji szkła float, tj. czerwiec 1995 roku. Szkło produkowane jest za pomocą metody float, która jest najnowocześniejszą dostępną technologią na świecie, opatentowaną przez firmę Pilkington. Pozwala ona na wytwarzanie szkła płaskiego o wysokiej jakości, z przeznaczeniem na wyroby budowlane (szklenie budynków, szkło laminowane i hartowane) oraz wyroby przemysłu motoryzacyjnego, a także na potrzeby przemysłu meblowego i artykułów gospodarstwa domowego. W 1998 roku rozpoczęto produkcję szkła laminowanego wielkowymiarowego na potrzeby przemysłu budowlanego, która do dnia dzisiejszego jest jedyną tego typu linią produkcyjną w Polsce. Kolejną ważną datą w historii firmy jest 2004 rok, w którym firma przeprowadzała szereg znaczących inwestycji, m.in. rozbudowana została powierzchnia magazynowa.

Na przestrzeni lat przeprowadzono wiele reorganizacji, dzięki którym spółka Pilkington Polska stała się jednym z najprężniej działających producentów szkła w Polsce, o znaczącym udziale w rynku. Fabryka po gruntownej reorganizacji zatrudnia około 270 osób.

Dzisiaj firma inwestuje w rozbudowę Działu IT, który jest odpowiedzialny za globalne zarządzanie systemami informatycznymi oraz obsługę klienta wewnętrznego. Dzięki tej inwestycji pracę w spółce znalazło 50 nowych pracowników.

Pilkington Polska na polskim rynku  posiada około ok. 28% udziałów w sprzedaży, dodatkowo spółka zapatruje swoje wyroby rynki Ukrainy, Słowacji, Białorusi, Litwy, Węgier, Czech, Szwecji i Finlandii.

Jednym ze sztandarowych produktów, które sprzedaje firma jest szkło Pilkington Activ – szkło samoczyszczące. Wyjątkowa formuła dual action wykorzystuje siły przyrody, aby zapobiec gromadzeniu się zanieczyszczeń organicznych na szkle, co daje praktyczną korzyść - bardziej przejrzyste, lepiej prezentujące się szkło, bez konieczności częstego mycia i jest niezwykle przyjazne środowisku. Produkty firmy można podziwiać zarówno na budynkach takich jak Metropolitan w Warszawie, czy też Galeria Krakowska jak również na jachtach i w samochodach czołowych marek.

Pilkington Polska szczyci się swoimi osiągnięciami w zakresie bezpieczeństwa pracy jak również faktem, że jako pierwszy w Polsce producent szkła płaskiego otrzymał Certyfikaty ISO 9002 oraz ISO 14001. W 2006 firma zintegrowała System Zarządzania, który zwiera elementy jakości, zarządzania środowiskowego oraz bezpieczeństwa pracy.

Bezpieczeństwo jest priorytetem w każdym działaniu firmy, dlatego też Spółka stale doskonali już istniejące systemy takie jak SUSA (system obserwacji pracy) oraz poszukuje nowych rozwiązań promowania bezpiecznych zachowań.

Pilkington Polska jest głównym fundatorem Fundacji Sandomierskiej, która powstała w roku 1994 w wyniku uzgodnień pomiędzy firmą Pilkington, a Związkami Zawodowymi HSO oraz Urzędem Miasta Sandomierz, Bankiem PEKAO SA Oddział Sandomierz i Spółdzielnią Budownictwa Mieszkaniowego Sandomierz Jej podstawowym celem jest wspieranie i rekompensowanie społecznych skutków procesu restrukturyzacyjnego zakładu Pilkington w Sandomierzu.  Najbardziej widocznym efektem pracy Fundacji jest liczba utworzonych miejsc prac oraz przeszkolonych i zatrudnionych, która wynosi 1791 osób. Firma stale współpracuje z Fundacją, a ostatnim projektem wspólnie realizowanym od stycznia 2009 są szkolenia dla osób, którym w czasie załamania gospodarczego na świecie nie przedłużono umowy. Szkolenia pozwalają zdobyć dodatkową wiedzę w nowych zawodach.

Pilkington Polska ściśle współpracuje z lokalnymi organizacjami oraz wspiera finansowo takie instytucje jak: Towarzystwo Naukowe Sandomierskie, Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Medyczne, Warsztatami Terapii Zajęciowej, Domami Kultury oraz wiele innych inicjatyw. Pilkington Polska w NSG Group jest uznawana za jeden z najlepszych Zakładów, który umie i potrafi dzielić się wiedzą, co przełożyło się w projekcie uruchomienia nowej linii w Rosji. Pracownicy Spółki czynnie uczestniczyli w budowie, a następnie uruchomieniu nowej linii NSG Group w Moskwie. To współpraca i zaangażowanie wszystkich pracowników pozwala osiągać wysokie wyniki. Dlatego też, przez szereg lat spółka była wyróżniana i nagradzana za swoje osiągnięcia w bezpieczeństwie, zarządzaniu i wynikach. Firma otrzymała takie wyróżnienia jak:

 • Pilkington Safety Recognition Award – 2002, 5 lat bez wypadku przy pracy dla Pilkington Polska,
 • Świętokrzyska Nagroda Jakości, 2004,
 • Firma Roku BPCC 2005, przyznana przez Brytyjsko-Polska Izbę Handlową,
 • Firma Budowlana roku 2005, nagroda przyznana przez Kalejdoskop Budowlany,
 • Perła Polskiej Gospodarki, 2006 wyróżnienie przyznane przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk,
 • Filar Polskiej Gospodarki, 2007, ranking ogólnopolskiej gazety Puls Biznesu,
 • Złoty Builder, 2008, wywróżenie przyznane przez czasopismo Builder,
 • Lider Polskiego Biznesu, 2009, tytuł przyznany przez Bussines Centre Club,
 • Najlepsza firma regionu świętokrzyskiego, 2009, ranking regionalnego tygodnika Echo Dnia,
 • Partner na dziś i jutro, 2009, wyróżnienie przyznane przez PGNiG,
 • Wiarygodny Partner Handlowy, 2009, tytuł przyznany przez PGE.
(11792)